sex shop
sex shop

İYİ Parti Kadına Şiddete Hayır Dedi

İYİ Parti Osmaniye Kadın Politikaları Başkanı Nuran Gazioğlu, ‘Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında yaptığı açıklamada, amacımız son yıllarda kadına yönelik şiddetin hızla artması nedeniyle sesimizi duyurmaktır dedi.
Bu haber 2019-11-25 13:12:57 eklenmiş ve 925 kez görüntülenmiştir.

İYİ Parti Osmaniye Kadın Politikaları Başkanı Nuran Gazioğlu, ‘Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü’ kapsamında yaptığı açıklamada, amacımız son yıllarda kadına yönelik şiddetin hızla artması nedeniyle sesimizi duyurmaktır dedi.

Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması İçin Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, İYİ Parti Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’nun imzasını taşıyan metin 81 ilde eş saatten kamuoyu ile paylaşıldı.

İYİ Parti Osmaniye Kadın Politikaları Başkanı Nuran Gazioğlu başkanlığında, Cumhuriyet meydanında yapılan basın açıklamasında Türkiye’de kadının erkek egemen sosyal bir yapıyla mücadele etmek zorunda kaldığını belirtti.

Gazioğlu, “Türk kadını hem tarihimiz boyunca hem de Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en zor günleri olan kurtuluş ve kuruluş yıllarında; Türk milletinin ayağa kalkması için benzersiz bir mücadele vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünyada hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez’ sözleri Türk kadınının gösterdiği özverinin dünya çapında örnek teşkil ettiğini işaret etmektedir. Birbiri ardına gelen savaş dönemleri boyunca eşlerini, kardeşlerini, evlatlarını ve nice sevdiklerini cephelere gönderen ve yine gerektiği anda, yavrusunu sırtına bağlayıp kaynıyla cepheye cephane taşımak için günlerce yol kat eden annelerimizden bize miras kalan dirayet ve cesaret, Türk kadınının hayatın her alanında başarabileceklerinin bir teminatıdır.

Kadınlarımız hukuk nezdinde eşit haklara sahip olmasına rağmen bugün hala temelinde eğitimsizlik yatan pek çok haksızlığın mağduriyetini yaşıyorlar. Türk kültürünün temel taşlarından olan saygı ve hoşgörünün yerini alan şiddet olayları gün geçtikçe etki alanını genişleterek her yaş ve sosyoekonomik gruptan kadınlarımızın kişilik haklarına ve bedenine yönelik; tecavüzden cinayete kadar geniş bir aralıkta artarak devam etmektedir. Akla, vicdana, insan, değerlere sığmayan bu duruma karşı durmak, kadınıyla erkeğiyle toplumun her bir ferdinin sorumluluğudur. Günümüz gerçekliğinde eğitime erişim sağlayamadığı için ekonomik özgürlüğe sahip olamayan kadınlar kadar işsizlikle baş etmeye çalışan eğitimli kadınlara da rastlamaktayız” dedi.

ETİKETLER : son dakika osmaniye gündem flaş haber haber osmaniye osmaniye haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Çınar Gazetesi | Osmaniye Haber,Son Dakika Haberleri,Flas Haber
© Copyright 2013 Hakan Medya. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
sex shop